PRIMARIA COMUNEI COTUSCA, JUDETUL BOTOSANI

TEL - 0231 - 561.946 FAX - 0231 - 561.936 e-mail - primariacotusca@yahoo.com

MESAJ PRIMAR

             Prin acest portal electronic avem speranta ca vom fi mai aproape de dumneavoastra, punandu-va la dispozitie toate datele privitoare la institutia noastra - Primaria Comunei Cotusca


                                  Cu deosebita stima,
                                        Vezeteu Dan
-
Primar,

                                           

PRIMARII COMUNEI COTUSCA

 1. Ioanu Airimitoaie        -  1864 - 1866                           29. Vasile Pricochi     - mart.1944 - dec.1945

 2. Vasile Cirimpei          -  1869                                      30. Ilie Airimitoaie      - dec.1945 - ian.1947

 3. Florea Scutelnicu      -  1874                                       31. Gheorghe Pricop  - ian.1947 - iulie 1948

 4. Toader Vasile Galer  - 1875 - 1878                            32. Dumitru Chiorescu - aug.1948

 5. Turel Ionescu            -  1878 martie - iulie                 33. Vasile Iliescu        - dec.1948 - dec.1950

 6. Florea Scutelnicu     - 1878 din iulie                           34. Florea Turcanu     - dec.1950 - ian.1951

 7. Alecu Dimitriu           - 1879                                         35. Zamfir Andrei        - feb.1951 - ian.1952

 8. Lupu Ghinitei            - 1880 numai ianuarie                36. Dumitru Chiorescu - ian.1952 - iul.1952

 9. Nicu Negura             - 1880 - 1885                               37. Gheorghe Stanciu   - iul.1952 - aug.1954

10. Nicu Negura           - 1895 - 1898 noiembrie              38. Gheorghe Pavelescu - aug.1954-ian.1956

11. Gh. Toader Airimitoaie  - 1898 - 1902                        39. Vasile Chiriac        - ian.1956 - apr.1958

12. Gheorghe Lungu     - 1903 - 1907 noiembrie              40. Vasile Sofian          - apr.1958 - mart.1963

13. Neculai Scutelnicu  - oct 1907 - mai 1909                  41. Gheorghe Ignat      - mart.1963 - iul.1964

14. Ion Lupu Ghenitei    - iunie 1909 - apr. 1912               42. Emil Humelnicu     - iul.1964 - iul.1967

15. Gheorghe Sauca     - apr.1912 - oct 1918                   43. Gheorghe Ignat      - iul.1967 - mai 1971

16. Gheorghe Damian   - nov 1918 - sept 1920                 44. Emil Humelnicu     - mai 1971 - nov.1972

17. Costache Ochisor   - oct 1920 - febr 1922                  45. Petru Obuf             - nov.1972 - iun.1975

18. Gheorghe Damian  - feb1922 - aprilie 1926                46. Stefan Agavriloaie - iun.1975 - oct.1977

19. Andron Cirimpei     - apr.1926 - oct.1927                     47. Ion Zbughin          - oct.1977 - feb.1981

20. Gheorghe Damian  - nov.1927 - dec 1928                   48. Stefan Agavriloaie - feb.1981 - mai 1988

21. Dumitru Iacob Chiriac  - ian.1929 - nov.1929              49. Savel Gheorghicesei - 1988 - dec.1989

22. Costache Onisor - nov.1929, com.se desfiinteaza      50. Alexandru Nistorica - ian.1990 - sep.1990

23. Andron Cirimpei      -  iunie 1931 - nov.1933                51. Gheorghe Simirad  - sep.1990 - mart.1992

24. Gheorghe Damian   - dec.1933 - feb.1938                   52. Ion Zbughin       - mart.1992 - iul.1996(ales)

25. Costache Lungu      - feb1938 - dec.1939                    53. Gheorghe Mihalache - iunie 1996 - iun.2000

26. Costache Tenciuc   - dec.1939 - ian.1940                   54. Stefan Simion   - iunie 2000 - 2004

27. Emil Nagler              - ian.1940 - dec.1940                   55. Cirimpei Andronic  - iunie 2004 - 2012

28. Costache Tenciuc   - ian.1941 -1944                           56. Vezeteu Dan          - iulie 2012 - prezent